information (1)
Cookies

Den här hemsidan använder cookies för att säkerställa bästa möjliga upplevelse på vår webb. Genom att använda denna webbplats förutsätter vi att du godkänner att vi sparar cookies på din enhet.

Lär dig mer

Projektbanken

Namn: Kompetens ger tillväxt
Region: Sydsverige
Projektägare: Tillväxt Landskrona AB, Tillväxt Landskrona AB
Projektnummer: 2021/00373
Planerat antal deltagare: 566
Projektperiod: 2022-01-01 - 2023-04-30
Total projektbudget: 9 595 795
Beviljat ESF-stöd: 6 418 560
Kontaktperson: Mats Persson
E-post: mats.m.persson@landskrona.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Helaktig utveckling
Region: Sydsverige
Projektägare: Folkuniversitetet Stiftelsen kursverksamheten vid Lunds universitet, Folkuniversitetet Lund
Projektnummer: 2021/00398
Planerat antal deltagare: 225
Projektperiod: 2022-01-01 - 2023-04-30
Total projektbudget: 8 914 295
Beviljat ESF-stöd: 5 970 389
Kontaktperson: Ulrika Hall
E-post: ulrika.hall@folkuniversitetet.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Heja Hälsan 2.0
Region: Sydsverige
Projektägare: Olofströms kommun, Olofströms kommun, Kommunledningsförvaltningen
Projektnummer: 2017/00129
Planerat antal deltagare: 700
Projektperiod: 2017-10-01 - 2019-11-30
Total projektbudget: 5 108 772
Beviljat ESF-stöd: 3 830 974
Kontaktperson: Lena Persson
E-post: lena.persson@olofstrom.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Tillväxtresan
Region: Sydsverige
Projektägare: Burlövs kommun, Kommunledningskontoret
Projektnummer: 2016/00692
Planerat antal deltagare: 224
Projektperiod: 2017-06-01 - 2020-05-31
Total projektbudget: 5 551 383
Beviljat ESF-stöd: 4 131 586
Kontaktperson: Anna Stening Frost
E-post: anna.frost@burlov.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Smart Industrikompetens
Region: Sydsverige
Projektägare: Industriellt UtvecklingsCentrum Syd AB, IUC Syd AB
Projektnummer: 2016/00694
Planerat antal deltagare: 444
Projektperiod: 2017-04-01 - 2019-03-31
Total projektbudget: 8 237 248
Beviljat ESF-stöd: 6 174 412
Kontaktperson: Anna Hall
E-post: anna.hall@iucsyd.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: LIS-Lyckad integration i Skåne
Region: Sydsverige
Projektägare: Burlövs kommun, Socialförvaltningen
Projektnummer: 2016/00466
Planerat antal deltagare: 357
Projektperiod: 2017-03-01 - 2019-02-28
Total projektbudget: 5 409 070
Beviljat ESF-stöd: 4 057 065
Kontaktperson: Malin Lang
E-post: malin.lang@burlov.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: KINO
Region: Sydsverige
Projektägare: Hässleholms kommun, Stadshuset
Projektnummer: 2016/00482
Planerat antal deltagare: 387
Projektperiod: 2017-03-01 - 2019-02-28
Total projektbudget: 7 609 914
Beviljat ESF-stöd: 5 689 243
Kontaktperson: Susanne Persson
E-post: susanne.persson@hassleholm.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Vägen in
Region: Sydsverige
Projektägare: Malmö stad, Vägen In, 176 ASF Ungdomsenheten
Projektnummer: 2016/00465
Planerat antal deltagare: 155
Projektperiod: 2017-02-01 - 2020-01-31
Total projektbudget: 9 166 927
Beviljat ESF-stöd: 6 111 487
Kontaktperson: Tiba Khozestani
E-post: tiba.khozestani@malmo.se
Specifikt mål: 2.1
Namn: Samverkan för fler i arbete
Region: Sydsverige
Projektägare: Osby kommun, Arbetsmarknadsenheten
Projektnummer: 2016/00463
Planerat antal deltagare: 60
Projektperiod: 2017-02-01 - 2020-01-31
Total projektbudget: 8 532 699
Beviljat ESF-stöd: 5 717 171
Kontaktperson: Emma Frostensson
E-post: emma.frostensson@osby.se
Specifikt mål: 2.1