Projektbanken

Name: Universell arbetsmarknad
Region: Sydsverige
Projektägare: Föreningen Furuboda, Furuboda MYK
Projektnummer: 2020/00644
Planerat antal deltagare: 2
Projektperiod: 2021-05-01 - 2022-01-31
Total projektbudget: 384 572
Beviljat ESF-stöd: 384 572
Kontaktperson: Oliver Boij
E-post: oliver.boij@furuboda.se
Specifikt mål: 1
Name: Aktiva åtgärder
Region: Sydsverige
Projektägare: Malmö mot Diskriminering, Malmö mot Diskriminering
Projektnummer: 2020/00638
Planerat antal deltagare: 0
Projektperiod: 2021-05-01 - 2022-01-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Jerk Elmén
E-post: jerk.elmen@malmomotdiskriminering.se
Specifikt mål: 1
Name: Förstudie digitaliseringsbehov
Region: Sydsverige
Projektägare: Burlövs kommun, Kommunledningskontoret
Projektnummer: 2020/00632
Planerat antal deltagare: 0
Projektperiod: 2021-04-01 - 2021-12-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Anna Stening Frost
E-post: anna.frost@burlov.se
Specifikt mål: 1
Name: Pilotkommun Landskrona 21-27
Region: Sydsverige
Projektägare: Landskrona stad, Landskrona stad, arbetsmarknadsavdelningen
Projektnummer: 2020/00630
Planerat antal deltagare: 40
Projektperiod: 2021-04-01 - 2021-12-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Mats Persson
E-post: mats.m.persson@landskrona.se
Specifikt mål: 1
Name: Inkluderande arbetsplatser
Region: Sydsverige
Projektägare: Boost by FC Rosengård, Boost by FC Rosengård
Projektnummer: 2020/00640
Planerat antal deltagare: 0
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-10-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Henric Lellky
E-post: henric@boostbyfcr.se
Specifikt mål: 1
Name: Arena för framtidens kompetens
Region: Sydsverige
Projektägare: Kristianstads kommun, Skåne Nordost, Skåne Nordost
Projektnummer: 2020/00648
Planerat antal deltagare: 7
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-10-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Ludvig Einarsson
E-post: ludvig.einarsson@skanenordost.se
Specifikt mål: 1
Name: Stärkt utvecklingskraft
Region: Sydsverige
Projektägare: Hässleholms kommun, Tillväxtavdelningen
Projektnummer: 2020/00639
Planerat antal deltagare: 0
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-07-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Sofia Stridsberg
E-post: sofia.a.stridsberg@hassleholm.se
Specifikt mål: 1
Name: Civilsamhället In I Framtiden
Region: Sydsverige
Projektägare: Malmö Ideella, Föreningscenter
Projektnummer: 2020/00623
Planerat antal deltagare: 0
Projektperiod: 2021-01-01 - 2021-06-30
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Ivar Scotte
E-post: ivar.scotte@mip.org.se
Specifikt mål: 1
Name: Inkludering i civilsamhället
Region: Sydsverige
Projektägare: Rädda Barnens riksförbund, Rädda Barnen Region Syd
Projektnummer: 2020/00646
Planerat antal deltagare: 0
Projektperiod: 2021-01-01 - 2021-09-30
Total projektbudget: 399 025
Beviljat ESF-stöd: 399 025
Kontaktperson: Adriana Aguilar
E-post: adriana.aguilar@rb.se
Specifikt mål: 1