information (1)
Cookies

Den här hemsidan använder cookies för att säkerställa bästa möjliga upplevelse på vår webb. Genom att använda denna webbplats förutsätter vi att du godkänner att vi sparar cookies på din enhet.

Lär dig mer

Projektbanken

Namn: Universell arbetsmarknad
Region: Sydsverige
Projektägare: Föreningen Furuboda, Furuboda MYK
Projektnummer: 2020/00644
Planerat antal deltagare: 2
Projektperiod: 2021-05-01 - 2022-01-31
Total projektbudget: 384 572
Beviljat ESF-stöd: 384 572
Kontaktperson: Oliver Boij
E-post: oliver.boij@furuboda.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Aktiva åtgärder
Region: Sydsverige
Projektägare: Malmö mot Diskriminering, Malmö mot Diskriminering
Projektnummer: 2020/00638
Projektperiod: 2021-05-01 - 2022-01-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Jerk Elmén
E-post: jerk.elmen@malmomotdiskriminering.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Förstudie digitaliseringsbehov
Region: Sydsverige
Projektägare: Burlövs kommun, Kommunledningskontoret
Projektnummer: 2020/00632
Projektperiod: 2021-04-01 - 2021-12-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Anna Stening Frost
E-post: anna.frost@burlov.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Pilotkommun Landskrona 21-27
Region: Sydsverige
Projektägare: Landskrona stad, Landskrona stad, arbetsmarknadsavdelningen
Projektnummer: 2020/00630
Planerat antal deltagare: 40
Projektperiod: 2021-04-01 - 2021-12-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Mats Persson
E-post: mats.m.persson@landskrona.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Inkluderande arbetsplatser
Region: Sydsverige
Projektägare: Boost by FC Rosengård, Boost by FC Rosengård
Projektnummer: 2020/00640
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-10-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Henric Lellky
E-post: henric@boostbyfcr.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Framtidsresan
Region: Sydsverige
Projektägare: Perstorps kommun, Arbetsmarknadsenheten
Projektnummer: 2020/00634
Planerat antal deltagare: 11
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-10-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Peter Lindow
E-post: Peter.Lindow@perstorp.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Arena för framtidens kompetens
Region: Sydsverige
Projektägare: Kristianstads kommun, Skåne Nordost, Skåne Nordost
Projektnummer: 2020/00648
Planerat antal deltagare: 7
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-10-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Ludvig Einarsson
E-post: ludvig.einarsson@skanenordost.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Stärkt utvecklingskraft
Region: Sydsverige
Projektägare: Hässleholms kommun, Tillväxtavdelningen
Projektnummer: 2020/00639
Projektperiod: 2021-02-01 - 2021-07-31
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Sofia Stridsberg
E-post: sofia.a.stridsberg@hassleholm.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Civilsamhället In I Framtiden
Region: Sydsverige
Projektägare: Malmö Ideella, Föreningscenter
Projektnummer: 2020/00623
Projektperiod: 2021-01-01 - 2021-06-30
Total projektbudget: 400 000
Beviljat ESF-stöd: 400 000
Kontaktperson: Ivar Scotte
E-post: ivar.scotte@mip.org.se
Specifikt mål: 1.1
Namn: Inkludering i civilsamhället
Region: Sydsverige
Projektägare: Rädda Barnens riksförbund, Rädda Barnen Region Syd
Projektnummer: 2020/00646
Projektperiod: 2021-01-01 - 2021-09-30
Total projektbudget: 399 025
Beviljat ESF-stöd: 399 025
Kontaktperson: Adriana Aguilar
E-post: adriana.aguilar@rb.se
Specifikt mål: 1.1