Projektbanken

arrow

2015/00669 - Lobben 2

Name: Lobben 2
Region: Mellersta Norrland
Projektägare: Jämtland-Härjedalens Idrottsförbund, Jämtland/Härjedalens Idrottsförbund
Projektnummer: 2015/00669
Planerat antal deltagare: 90
Projektperiod: 2016-01-11 - 2017-09-29
Total projektbudget: 7 907 874
Beviljat ESF-stöd: 5 254 204
Kontaktperson: Maria Norling
E-post: maria.norling@jhidrott.rf.se
Specifikt mål: 3
arrow

2015/00685 - Plattform U

Name: Plattform U
Region: Mellersta Norrland
Projektägare: Örnsköldsviks kommun, Välfärdsförvaltningen, Arbetsmarknadsenheten
Projektnummer: 2015/00685
Planerat antal deltagare: 66
Projektperiod: 2016-01-11 - 2017-12-29
Total projektbudget: 6 549 648
Beviljat ESF-stöd: 4 387 050
Kontaktperson: Marina Rönnfjord Vedin
E-post: marina.ronnfjord-vedin@ornskoldsvik.se
Specifikt mål: 3
arrow

2015/00695 - TRIA

Name: TRIA
Region: Mellersta Norrland
Projektägare: Kramfors kommun, Arbetsmarknadsenheten
Projektnummer: 2015/00695
Planerat antal deltagare: 50
Projektperiod: 2016-01-11 - 2017-12-31
Total projektbudget: 9 739 214
Beviljat ESF-stöd: 6 488 664
Kontaktperson: Tommy Laurell
E-post: tommy.laurell@kramfors.se
Specifikt mål: 3
arrow

2015/00247 - UVAS

Name: UVAS
Region: Mellersta Norrland
Projektägare: Region Jämtland Härjedalen, Regional utveckling
Projektnummer: 2015/00247
Planerat antal deltagare: 350
Projektperiod: 2015-06-01 - 2018-06-30
Total projektbudget: 24 130 756
Beviljat ESF-stöd: 16 085 830
Kontaktperson: Bodil Englund
E-post: bodil.englund@regionjh.se
Specifikt mål: 3
arrow

2015/00248 - Samlad kraft för Ånges framtid

Name: Samlad kraft för Ånges framtid
Region: Mellersta Norrland
Projektägare: Ånge kommun, Utvecklingsenheten
Projektnummer: 2015/00248
Planerat antal deltagare: 60
Projektperiod: 2015-06-01 - 2018-06-30
Total projektbudget: 10 337 999
Beviljat ESF-stöd: 6 886 026
Kontaktperson: Malgorzata Hammarberg
E-post: malgorzata.hammarberg@ange.se
Specifikt mål: 3
arrow

2015/00246 - Unga till arbete eller studier

Name: Unga till arbete eller studier
Region: Mellersta Norrland
Projektägare: Sollefteå kommun, Reveljen
Projektnummer: 2015/00246
Planerat antal deltagare: 80
Projektperiod: 2015-05-01 - 2018-06-30
Total projektbudget: 11 512 776
Beviljat ESF-stöd: 7 650 500
Kontaktperson: Maria Modin
E-post: maria.modin@solleftea.se
Specifikt mål: 3